Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити провадження через ймовірний злочин з боку колишнього президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє пресслужба суду.

В Антикорсуді наголошують, що ухвала суду не містить жодних посилань на кваліфікацію дій, щодо яких постановили внести відомості до ЄРДР.

Натомість, у заяві про вчинення кримінального правопорушення ставилося питання про вчинення експрезидентом та його оточенням кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів) Кримінального кодексу.

Як повідомив народний депутат Верховної Ради від фракції «Опозиційна платформа — За життя» Ренат Кузьмін, суд задовольнив заяву його фракції. Йшлося про зобов'язання НАБУ провести розслідування за фактом незаконного захоплення влади в Україні.

Крім того, у заяві, як повідомляє Кузьмін, йшлося про розграбування коштів держбюджету України та коштів міжнародної фінансової допомоги представниками експрезидента США Барак Обами у змові з Петром Порошенком.

«Тепер детективам НАБУ належить з'ясувати, хто і з якою метою у 2014 році захопив владу в Україні, як і ким були вкрадені й виведені в офшори 100 млрд доларів США, про які писав особистий адвокат Трампа Джуліані», — написав він.

Депутат також висловив надію, що у розслідуванні візьмуть участь українські, європейські та американські спецслужби. Він запропонував президенту України Володимиру Зеленському посприяти слідству.

Нагадаємо, 10 грудня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу щодо п'ятого президента Петра Порошенка за фактом можливої ​​державної зради за узгодження Мінських угод.

18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile