Економіка / Бізнес

Антимонопольний комітет надав рекомендації уряду щодо монопольного становища Укрзалізниці

Антимонопольний комітет
Економіка/Бізнес/Антимонопольний комітет надав рекомендації уряду щодо монопольного становища Укрзалізниці
Зберегти
Вигляд
Відповідно до висновку Антимонопольного комітету України, Укрзалізниця обіймає 100-відсоткове монопольне становище на ринку надання залізничних послуг. Через це там вирішили надати уряду рекомендації щодо діяльності компанії.

Зокрема, відповідно до висновку Антимонопольного комітету, Укрзалізниця володіє 100% часткою на ринку надання у користування залізничною інфраструктурою, надання послуг магістральних вантажних локомотивів та перевезення вантажів залізничним транспортом.

Крім цього, за даними Антимонопольного комітету, у 2017-2018 роках Укрзалізниця мала ознаки монопольного становища на ринку надання у користування вантажних вагонів. Тут частку Укрзалізниці оцінили у 35% ринку.

«Враховуючи виявлені в ході дослідження проблемні питання, які існують на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом та з метою створення належних умов для функціонування ринку, з урахуванням вимог законодавства про захист економічної конкуренції, Антимонопольний комітет схвалив внесення пропозицій до Кабміну та надання рекомендацій Мінінфраструктури і акціонерному товариству Укрзалізниця», — повідомили в Антимонопольному комітеті.

Зазначимо, що наразі в Україні є проблеми з транспортуванням вантажів залізницею. Раніше деякі компанії звинувачували Укрзалізницю у несправедливому розподілі вантажних вагонів та у корупції при транспортуванні вантажів залізницею.

Відсутність можливості транспортування вантажів впливає на доходи промислових підприємств, а також обсяги експорту та надходження валютної виручки до України.

Напередодні Укрзалізниця підвищила тарифи на користування вантажними вагонами приблизно у півтора рази.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Укрзалізниці планують виставляти вільні місця у вантажних вагонах на відкриті аукціони Prozorro.

Пов`язані новини