Антимонопольний комітет України під час розгляду справи про монопольне становище компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова на ринку постачання електроенергії, переніс винесення остаточного рішення на 18 грудня у зв’язку з необхідністю «вивчити нові матеріали справи».

«Розгляд справи продовжується. Наступне засідання у ньому призначено на 18 грудня», — повідомили у прес-службі Антимонопольного комітету.

Попередні засідання Антимонопольного комітету у цій справі було зірване через те, що позивачі — НКРЕКП та Укренерго — не прибули на засідання. У Антимонопольному комітеті тоді заявили, що розглядатимуть справу навіть без позивачів.

Зазначимо, що компанію «ДТЕК» підозрюють у порушенні антимонопольного законодавства та фактичний монополізм на ринку постачання електроенергії. У самій компанії «ДТЕК» відкидають всі звинувачення.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Напередодні громадські організації звинувачували «ДТЕК» у шантажі та зриві опалювального сезону на Дніпропетровщині. Зокрема, повідомлялось, що компанія вимагає отримати додаткове державне фінансування Луганської ТЕС у розмірі 850 мільйонів гривень, а також підвищення тарифів на електроенергію в межах формули «Роттердам+». У «ДТЕК» зазначили, що не постачають населенню тепло через відсутність рішення місцевої влади.

Раніше повідомлялось, що запаси вугілля на Луганській ТЕС закінчаться до 6 листопада, після чого станція не може гарантувати постачання електроенергії мешканцям півночі Луганщини.

Поділитись: