Антимонопольний комітет завершив стадію збору й аналізу доказів у справі щодо зловживань акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго» (входить до енергетичного бізнесу Ріната Ахметова «ДТЕК») та товариством з обмеженою відповідальністю «Д. Трейдінг» в Зоні «Бурштинського енергоострову».

Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

Там зазначили, що компаніям-відповідачам надіслали подання про попередні висновки — юридичний документ, який описує зібрані Комітетом докази та дає можливість фігурантам справи підготуватися до засідання Комітету, де питання буде розглядатися.

За даними аналізу АМКУ, компанія Ахметова у серпні-вересні 2019 року зменшувала обсяги продажу електрики на ринку на добу на перед та внутрішньодобовому ринку, натомість збільшувала на балансувальному ринку, де ціна електрики значно вища. Водночас «ДТЕК Західенерго» контролює близько 90% потужностей з виробництва електроенергії на «бурштинському енергоострові».

У «ДТЕК» звинувачення назвали безпідставними та нарікали на особливості запровадження нового ринку електроенергії в Україні, який передбачає адміністративне втручання держави у роботу ринку.

«Все це є штучним адміністративним втручанням у конкуренцію на ринку. Ці обмежувальні чинники впливають і на зону Бурштинського енергоострова, який де-факто є частиною єдиної європейської енергосистеми», — повідомляли у «ДТЕК».

Там також додали, що сприятимуть розслідуванню Антимонопольного комітету.

«Бурштинський енергоостів» — це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від «материкової» України.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року АМКУ ухвалив рішення, яким не визнав компанію «ДТЕК» Ріната Ахметова монополістом в Україні.

Поділитись: