Антимонопольний комітет розпочав провадження проти Міністерства енергетики та низки компаній. Їх підозрюють у змові на ринку, метою якої було підвищення цін на енергетичне вугілля.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету.

Зазначається, що у 2017-2018 роках у Міненерго проводилися наради, на яких спільно з представниками компаній Держвуглепостач, ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «ДТЕК Енерго», ДПЗД «Укрінтеренерго», ПрАТ«Черкаське хімволокно», ТОВ Фірма «Технова» узгоджувалися ціни на вугільну продукцію, яку продавали на державні теплоелектростанції.

Зазначається, що на відповідних нарадах у Міненергетики суб'єкти ринку обговорювали встановлення підвищених цін на енергетичне вугілля. При цьому, встановлення таких цін автоматично призводило до зміни ситуації на ринку та впливало на ціну вугілля для інших компаній, зокрема «ДТЕК» Ріната Ахметова.

«Враховуючи те, що підняття ціни на енергетичне вугілля для держшахт могло мати наслідком аналогічний крок від НКРЕКП щодо вугілля, яке добувається групою «ДТЕК», така «змова» могла принести «ДТЕКу» додаткових 6,4 млрд грн на рік прибутків», — повідомила колишня уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська.

Антимонопольний комітет розділив дану справу на дві частини: щодо порушення компаніями Держвуглепостач, ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «ДТЕК Енерго», ДПЗД «Укрінтеренерго», ПрАТ«Черкаське хімволокно», ТОВ Фірма «Технова» конкуренції на ринку та щодо порушення законодавства Міністерством енергетики шляхом схилення до вчинення антиконкурентних дій.

У разі, якщо порушення компаній у цій справі доведуть, то їм загрожує штраф у розмірі 10% від доходу за рік.

Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».

Поділитись: