Єврокомісар з питань промисловості та підприємництва Антоніо Таяні обраний президентом Європейського парламенту.

Єврокомісар з питань промисловості та підприємництва Антоніо Таяні обраний президентом Європейського парламенту. Про це повідомляє BBC.

63-річний колишній речник голови ради міністрів Італії часів Сільвіо Берлусконі переміг у змаганнях за пост президента Європарламенту іншого італійця — Джанні Піттеллу.

Наразі Європарламент в силах заблокувати або змінити закони ЄС, і матиме останнє слово у схваленні процесу виходу з союзу Великої Британії.

Консерватор Таяні отримав 351 голос, порівняно з соціалістом Піттеллою. Змагання за пост дійшло до фінального, четвертого раунду.

Європейська Народна Партія, очолювана Таяні, об’єдналася з Прогресивним альянсом соціалістів і демократів. Разом вони сподіваються приборкати популістів-євроскептиків.

Правоцентристська сила Таяні очолюватиме одразу три головні установи Євросоюзу: Європарламент, Єврораду та Єврокомісію.

Голова об'єднаних соціалістів і демократів Піттелла привітав Таяні з перемогою і заявив, що Європарламент вперше за довгий час обрав президента «у повністю прозорому та відкритому змаганні без жодних попередніх домовленостей».

Він також зазначив, що його фракція буде «коснтруктивною оппозицією» до «нового консервативного блоку», який очолює Таяні.

Шульц залишив Європарламент заради повернення до національної політики у Німеччині. Роль президента зрозсла у своєму значенні протягом каденції Шульца на цій посаді.

Його наступник підписуватиме угоду про вихід Британії з ЄС — скоріше за все це станеться наприкінці 2018 року.

«Ми маємо бути дуже виваженими — ми маємо захистити права Європи, але ми також маємо подумати про те, що в майбутньому Велика Британія буде нашим важливим партнером», — сказав з цього приводу Таяні.

Раніше повідомлялося, що 17 січня Європейський парламент проголосує за нового президента, а також обере 14 віце-президентів і п'яти квесторів.

Нагадаємо, у Європарламенті прогнозують «безвіз» для України у травні 2017 року. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile