Антикорупційна ініціатива ЄС у Національному ботанічному саду імені Гришка 1 червня відкриє «Парк корупції».

Антикорупційна ініціатива ЄС у Національному ботанічному саду імені Гришка 1 червня відкриє «Парк корупції».

Про це повідомляє спільнота «Парк корупції» у Facebook .

Зазначається, що парк складатиметься з 9 надувних шатрів загальною площею понад 700 кв. м.

Кожне з них розповідатиме свою історію: від корупції як явища, яке знали ще давні шумери, та основних корупційних схем, до великого блоку з інформацією про антикорупційні органи та артефактами реальних кримінальних справ.

Остання зала матиме назву «Країна, яку ми вимріяли». Вона показуватиме, якою може бути Україна без корупції.

Проект «Парку корупції» 

За словами організаторів, згори унікальна пневматична конструкція нагадуватиме ящірку, що символізуватиме готовність пристосовуватись до будь-яких умов.

«Молодь стає більш терпимою до корупції, — говорить очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі. — Молодь не хоче читати довгі тексти антикорупційних розслідувань і розбиратися в нюансах теми, яку глибоко не знає. Саме тому ми вирішили говорити з нею в форматі інтерактивного парку, де через зрозумілі образи, об’єкти, віртуальну реальність, 3D, інтерактивні панелі та інсталяції пояснюємо не тільки, як працює топ-корупція, але й що роблять в Україні, щоб її подолати. Цей проект не про конкретних людей, героїв, події чи злочини. Він про топ-корупцію як явище, повністю викорінити яке не вдалося ще нікому в світі. Проте світ знає приклади того, як рівень корупції знижався до мінімуму, після чого йшло економічне зростання. Впевнена, що Україна має бути саме на такому шляху».

Зблизька парк схожий на великі надувні кульки — символи мильних бульбашок та порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію. Один із залів матиме форму 100-метрового золотого батону.

Зазначається, що архітектори проекту використали 4 кольори: золотий та платиновий — як символи корупції і білий та прозорий — як готовність України до очищення. 

Проект «Парку корупції»

«Парк корупції» працюватиме три тижні. Вхід до парку буде безкоштовним. Щоб до нього потрапити, потрібно придбати квиток у Національний ботанічний сад імені  Гришка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убити хабарника в собі: путівник по боротьбі з корупцією для України

Поділитись: