УКРАЇНА

Антикорупційна прокуратура вручила обвинувальні акти вісьмом підозрюваним у справі Онищенка

30 травня, 2017 00:37
УКРАЇНА/Антикорупційна прокуратура вручила обвинувальні акти вісьмом підозрюваним у справі Онищенка
Зберегти
Вигляд
Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи НАБУ вручили обвинувальні актів вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам у так званій «справі Онищенка».

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи НАБУ вручили обвинувальні актів вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам у так званій «справі Онищенка».

Про це йдеться в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

«Після більш як трьохмісячного ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування сьогодні 29 травня 2017 прокурором САП затверджено складений детективами обвинувальний акт, який взавтра зранку (30 травня 2017 року) буде скеровано до суду для розгляду по суті», — повідомляє САП.

Зазначається, що підозрюваним, які від завтра стануть обвинуваченими,  інкримінують наступне:

— участь у злочинній організації, створеній Онищенком О.Р. з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, 
— участь у злочинах, вчинюваних такою організацією; 
заволодіння майном ПАТ «Укргазвидобування» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем; 
— легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;
— організація зловживання повноваженнями, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб використанні всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що спричинило тяжкі наслідки; 
— організація службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки;
— відчуження заставленого майна.

Зазначається, що Постний В.М. звинувачується зокрема як організатор у складі злочинної організації.

САП також наголошує, що має намір вручити акти іще 9 підозрюваним, які перебувають у розшуку, зокрема і Олександру Онищенку.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України звернулося до правоохоронних органів кількох країн щодо депутата-втікача Олександра Онищенка, який підозрюється в організації «газової схеми», що завдала 3 млрд шкоди Україні.

Онищенко підозрюється в організації розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. 

5 липня Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутату Онищенку.

Сам Онищенко заявив, що перебуває у Лондоні та попросив Великобританію надати йому притулок. Він також запропонував слідству допитати його у Лондоні.

СБУ розпочала розслідування проти депутата Онищенка за держзраду.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини