На подвір'ї Парламенту – гнилі помідори, ними планують закидати депутатів, котрі не проголосують за антикорупційний пакет законів.

У раді нардепів до голосування підганяє Голова Парламенту – Олександр Турчинов. Погрожує санкціями – надрукувати прізвища всіх обранців, що відмовляються тиснути на кнопки в урядових виданнях.

Із скрипом та погрозами в будівлі під куполом назбирується достатня кількість голосів. Найбільше нардепи вподобали законопроект президента про створення антикорупційного бюро – за нього голосують 278 обранців. Також знаходять голоси для загальної антикорупційної стратегії; тиснуть кнопки і за те, щоб не оприлюднивши чесних декларацій можна було сісти на 2 роки; а також за те, що тепер стане неможливим переписати хату на тещу, дружину чи навіть кота, інакше теж – санкції.

Усі закони голосують лише в першому читанні, у другому обіцяють прийняти вже наступного засідання 14-го жовтня.

Лише закон про притягнення до заочної кримінальної відповідальності екс-високопосадовців із 5-ї спроби приймають у другому читанні. За ним можна буде не лише засудити заочно таких опальних чиновників як Янукович і компанія, а й повернути ними накрадене майно в Україну.

/ Настя Станко, Сашко Назаров

Поділитись: