Комітет з питань протидії і запобігання корупції відхилив проект постанови про створення депутатської групи з питань розслідування щодо правомірності отримання коштів для придбання квартир Сергієм Лещенком та Світланою Заліщук.

Про це повідомляє «Українська Правда».

За відхилення постанови проголосувало дев'ятеро членів комітету, кілька членів утрималися. Під час обговорення постанови депутати обурювалися, що автором постанови є Сергій Каплін.

«За цим епізодом вже відкрите кримінальне провадження, тому жодного сенсу для цієї групи немає, крім піару пана Капліна. Це не компетенція Верховної Ради», — сказав Лещенко.

«Мені здається, що цим мають займатися правоохоронні органи, а якщо у нас будуть якісь зауваження, то тоді можемо підключатися до цього питання», — сказав інший член комітету Олег Барна.

Крім того депутати не підтримали пропозицію голови комітету Єгора Соболєва, щоб відправити цю постанову на доопрацювання.

Раніше повідомлялося, що Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва.

Він пояснив, що купив квартиру на свої заощадження за часів роботи в «Українській правді» та гроші, які взяв в борг. При цьому, за його словами, квартиру він купив разом зі своєю дівчиною Анастасією Топольською.

З цього приводу він звернувся до Національного антикорупційного бюро і Нацагентство із запобігання корупції з проханням перевірити придбання ним квартири.

За висновком НАБУ, під час придбання квартири народним депутатом України Сергієм Лещенком вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов’язані з корупцією.

На переконання Лещенко, ознаки адміністративного правопорушення, пов’язані з корупцією під час придбання ним квартири, були помилковим висновком.

Національне агентство із запобігання корупції заявило про отримання від Національного антикорупційного бюро України матеріалів перевірки купівлі квартири депутатом Лещенком.

Генпрокуратура розпочала щодо Лещенка досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні.

Народна депутатка Світлана Заліщук запевнила, що вона зацікавлена в розслідуванні Національного антикорупційного бюро щодо купівлі її квартири.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile