ENRU

«Антикорупційний жупел». Hromadske.doc

В міжнародний виставковий центр тягнуться вервечки затятих борців із корупцією. Одні пішки з метро, інші - на коштовних і не дуже автомобілях, хтось – організованими колонами на автобусах (за нашими даними від 6-ти до 9-ти автобусів, усі з Одещини). Напередодні форуму одному з його організаторів Саші Боровику закидали застосування адмінресурсу, він же категорично це заперечує. Але пасажири зізнаються, що транспорт організували безпосередньо районні адміністрації...

У залі помітно більшає людей. Першим із політиків до об’єктиву Громадського потрапляє Анатолій Гриценко.

«Ну шо? Думаєте за дві години напачковать?» – запитує співачка Руслана у Валерія Пекаря.

Тим часом на сцені купкуються депутати. Віктор Чумак підходить до Мустафи Найєма: «Розкажіть, шо ви будете дєлать? І шо я буду дєлать?»  - «Свистите, если мы что-то будем не то делать», – віджартовується Найєм.

Інші політики і громадські діячі, яких під одним дахом зібрав Міхеїл Саакашвілі, теж розгублено вештаються сценою. Серед  них – Савік Шустер, телеведучий із неоднозначною репутацією. «Шустер багато років цю систему культивував, а тепер система сама проти нього вдарила. Він відомий потерпілий від корупції Коломойського. – із задоволеною посмішкою коментує депутат Лещенко. – Бєня його найняв, а потім викинув... заткнув мікрофон йому в глотку».

Утім, репутація не заважає Шустеру міцно обійматись з учасниками антикорупційного форуму. Він привітно тисне руку Мустафі:
- Мы с тобой так и не это…
- Ну, в следующем году.
- Просто у меня была операция на прошлой неделе.
- Ну, мы сделаем.

Про що саме домовляються шоумен із депутатом довідатись не вдається, – співачка Руслана кидається Шустеру в обійми і цілує його:
– С прошедшим Днем рождения!.. Сначала меня пригласили, потом не пригласили…
– Как не пригласили?! Ну как это, Руслана, ну…
– Пригласили, а потом не позвонили.
– Такого не может быть…
– Отвечаю!

Їхню розмову перериває «цвях програми» - одеський губернатор. Він тихо підходить ззаду і кладе руку на плече Савіку: «Какие люди собрались!»

Форум починається…
 
У християнських джерелах «жупел» – це палаюча сірка, смола для грішників у пеклі. У переносному сенсі – це те, що навіює страх і викликає відразу. «Не хочеться, щоб форум перетворився на жупел», – вдало підібрав образ один з кількох тисяч учасників: філософ і блогер Ігор Стокоз. Однак, цього вечора нас ще чекає багато перемог, зрад і зашкварів: притча «Про Порошенка і корупцію» від Боровика, подробиці «Таємної вечері – 2», політики, спалені жупелом на сцені Майдану, і майстер-клас з відмазок від Сергія Лещенка. А також несподівано і вперше в проекті Hromadske.doc - партія «5.10». Громадське слухає навіть тих, кого не хочуть чути.

 

Дивіться спецрепортаж Богдана Кутєпова в стилі гонзо.

УВАГА! Відео містить нецензурну лайку та візуалізує заклики до міжкласової ворожнечі.

/ Hromadske.doc