Економіка

Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple

Економіка/Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple
Зберегти
Вигляд

У Росії Федеральна антимонопольна служба порушила справу проти американської компанії Apple через координування і завищення роздрібних цін на Iphone. Про це повідомляється на сайті відомства.

Зокрема, справу порушено проти компаній Apple Holding B.V., Apple Sales Ireland, Apple Operations International, Apple Inc та російського реселлера ТОВ «Еппл Рус».

Їх підозрюють в координації цінової змови під час продажу смартфонів, через що вартість Iphone на російському ринку ФАС вважає невиправдано завищеною.

Російський антимонопольний економіст Вадім Новіков пояснив Громадському, що означитиме позов Федерального антимонопольного комітету проти Apple.

«Справа не типова лише в одному — мова йде про велику корпорацію, тоді як переважну більшість справ ФАС розслідує щодо дрібних компаній. А в цілому типово, що справа починається зі «звернення громадянина». Після того, як скарга перевірена і справа порушена, типовим результатом справи (за статистикою це близько 85% - ред.) є визнання компанії винною», — пояснив економіст.

За його словами, підстава для порушення справи є сама по собі абсурдною. «Схожість цін — це характеристика будь-якого ринку, так що цей факт просто нічого не доводить», — додав Новіков.

Нагадаємо, у травні генеральний директор Apple Тім Кук визнав, що ціни на iPhone є зависокими. Через це Apple планує знизити вартість смартфонів.

Пов`язані новини