Економіка

Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple

Економіка/Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple
Зберегти
Вигляд
lead
Російське представництво Apple «Эппл рус» потрапило у центр уваги Федеральної антимонопольної служби. За інкриміновані порушення компанії загрожує штраф до 1 млн рублів.

Федеральна антимонопольна служба РФ порушила справу щодо російського представництва компанії Apple «Эппл рус» через підозру у зловживанні домінуючим положенням на ринку ремонта iPhone. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Справу порушено у зв’язку зі скаргою власника iPhone SE Дмітрія Пєтрова, який намагався відремонтувати дисплей свого телефону в авторизованому центрі Apple. Проте замість ремонту йому запропонували замінити апарат цілком, з доплатою більш ніж 22 тис. рублів.

Через це Пєтров звернувся до суду, де вказав у заяві, що в Росії смартфони Apple ніхто не може ремонтувати без дозволу компанії, але та не поставляє комплектуючі.

Таким чином, замість екрану Apple фактично змушує купувати новий телефон зі знижкою.

Якщо вину «Эппл рус» буде доведено, її керівництву загрожує штраф до 20 тис. Рублів, а самій компанії — від 300 тис. до 1 млн рублів.

Раніше Антимонопольна служба порушувала справу щодо «Эппл рус» через ціноутворення на смартфони iPhone 6s и 6s Plus. Розгляд цієї справи все ще не завершений.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія оштрафувала Apple на €13 млрд. В результаті Акції Apple впали у ціні.

Нагадаємо, Apple блокує iPhone, відремонтовані сторонніми компаніями.

Пов`язані новини