Антимонопольний комітет України дозволив холдинговій компанії Альфа-Груп ABH Holdings S.A.,  який опосередковано володіє Альфа-Банком, придбати 100% акцій ПАТ «Укрсоцбанк».

Як говориться в повідомленні відомства, в ході проведеного їм всебічного обґрунтованого дослідження було встановлено, що сукупна частка учасників концентрації за підсумками 2014-2015 рр. і першого кварталу 2016 року склала 7% від загального розміру активів банківської системи України, а на кожному із сегментів ринку банківських послуг вона була нижче 24%.

Антимонопольний комітет також зазначив, що український ринок банківських послуг є високо конкурентним, і більшість опитаних експертів, зокрема, Національний банк України, Незалежна асоціація банків і Європейська бізнес асоціація, відповіли, що не бачать негативних наслідків від здійснення цієї операції.

Антимонопольне відомство додає, що за інформацією самих заявників, концентрація позитивно позначиться на конкуренції на ринку банківських послуг, оскільки її учасники можуть скласти конкуренцію найбільш потужних гравців.

«Очікуються наступні позитивні наслідки здійснення концентрації: банківська система України отримає більший і висококонкурентний банк, що має позитивно позначитися на її стабільності; споживачі отримають доступ до більш широкої мережі відділень і банкоматів, а також до сучасних, досконалих і інноваційних продуктів і послуг, питома вага основних показників діяльності банку в цілому не буде перевищувати 10% від загального обсягу банківської системи», — вказує АМКУ.

Як повідомлялося, в січні 2016 року ABH Holdings S.A. (ABHH, опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку) і UniCredit Group ( «UCG») оголосили про підписання угоди про передачу 99,8% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH в розмірі 9,9%.

Закриття угоди очікується в 2016 році після отримання необхідних погоджень.

Поділитись: