Антимонопольний комітет України наклав штраф на компанію Мегаполіс (тепер Тедіс) 16 грудня 2016 року в розмірі 431 млн грн.

Антимонопольний комітет України наклав штраф на компанію Мегаполіс (тепер Тедіс) 16 грудня 2016 року в розмірі 431 млн грн.

Про це повідомив під час брифінгу голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Штраф накладено за зловживання монопольним становищем компанією Мегаполіс. Зокрема, компанію Мегаполіс було визнано винною у встановлення таких цін для оптових і роздрібних торговців, які не можливо було б встановити за умов існування значної конкуренції та в порушенні у вигляді часткової відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел їх придбання. Розгляд справи Антимонопольним комітетом України тривав з 16.08.2016 по 16.12.2016 р. Також було встановлено, що компанія Мегаполіс займає понад 99% ринку дистрибуції тютюнових виробів.

Компанія Мегаполіс оскаржила штраф у господарському суді міста Києва і 16.03.2017 року відбулося перше засідання у справі. АМКУ просив про колегіальний розгляд справи, однак суд відмовив. Друге засідання відбулось 29.03, наступне буде 4.04, повідомив керівник юридичного департаменту АМКУ Данило Федорчук.

Розмір штрафу — це 1.2% річного обороту компанії Мегаполіс.

Відповідно до законодавства за таке порушення може бути накладено штраф у розмірі до 10% річного обороту компанії.

Нагадаємо, в п’ятницю 31 березня в приміщенні АМКУ Генпрокуратури провела обшуки. За версією Генпрокуратури розмір штрафу, накладеного на Мегаполіс, був безпідставно занижений. Як зазначив тоді Генпрокурор Юрій Луценко, в день проведення обшуків керівництва АМКУ не було на робочому місці.

Відповідаючи на запитання журналістів з цього приводу, Терентьєв повідомив, що 31 березня він був у відрядженні, а не прогулював роботу.

«Щоби зняти всі інсинуації стосовно відсутності керівництва АМКУ на робочому місці в п'ятницю, 31.03. Всі свої відрядження я узгоджую з КМУ. Я та Марія Ніжнік (перший заступник Голови АМКУ – ред.) перебували у відрядженні в США. З 27.03 по 1.04 в мене було відрядження до Вашингтона для участі в конференції з питань конкурентного права та проведення двосторонніх зустрічей органами влади США та конкурентним відомствами інших країн», — повідомив голова АМКУ.

Раніше повідомлялось, що глава МВС Аваков наполягає на відставці керівництва Антимонопольного комітету.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile