УКРАЇНА

Антимонопольний комітет вирішив оштрафувати OstChem Фірташа

13 липня, 2017 11:51
УКРАЇНА/Антимонопольний комітет вирішив оштрафувати OstChem Фірташа
Зберегти
Вигляд
Це стосується зловживань на ринку мінеральних добрив у період 2014-2015 років з боку підприємств «Азот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот», а також «НФ Трейдінг Україна» (торговельного підрозділу OstChem).

Антимонопольний комітет України визнав факт зловживання монопольним становищем з боку підприємств групи Дмитра Фірташа OstChem.

Про це йдеться в матеріалах розслідування АМКУ, які були надані Всеукраїнській Аграрній Раді.

Зауважується, що це стосується зловживань на ринку мінеральних добрив у період 2014-2015 років з боку підприємств «Азот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот», а також «НФ Трейдінг Україна» (торговельного підрозділу OstChem).

Як йдеться в матеріалах, зловживання були вчинені шляхом встановлення необґрунтовано завищених цін на всі види азотних добрив, «які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку».

Рішення стосовно цього порушення знаходиться на доопрацюванні та найближчим часом буде винесено на засідання АМКУ. Згідно з документами, Комітет прийняв рішення накласти штраф у розмірі до 10% доходу за 2016 рік на всіх учасників групи OstChem та зобов’язати їх встановити ціни ринкового рівня.

У Комітеті зазначили, що монополіст умисне знижував рентабельність заводів, щоб мати можливість завищувати ціни. Зокрема, за висновками Комітету, в 2015 році в рамках однієї групи суб’єктів господарювання спостерігалося штучне завищення вартості сировини та, відповідно, витрат підприємства-виробника. Так, «у 2015 році ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» здійснювали взаємні поставки за цінами, що перевищували (до 57%) граничний рівень цін, встановлений НКРЕ», – йдеться в документі.

Раніше ГПУ заявляла про розслідування нових справ щодо підприємств Фірташа.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини