Україна та Євросоюз не внесли до списку санкцій деякі російські авіакомпанії, які продовжують літати до анексованого Криму, і при цьому здійснювати рейси до країн ЄС.

Україна та Євросоюз не внесли до списку санкцій деякі російські авіакомпанії, які продовжують літати до анексованого Криму, і при цьому здійснювати рейси до країн ЄС.

Про це повідомила Громадському експертка «Майдану закордонних справ» Ольга Корбут.

«Серед російських авіакомпаній, які літають до аеропорту Сімферополя більшість також здійснює рейси регулярні до аеропортів ЄС і країн шенгенської зони, які визнають окупацію і анексію Криму незаконною, однак ми відслідковуємо борти, які літають до аеропорту Сімферополя і бачимо їх подальший рух до європейських столиць, європейських міст»,

Вона наголосила, що санкції потрібно розширяти в цьому напрямку.

«Ми вважаємо, що це є важливий напрямок для уточнення європейських санкцій, для розширення їх, ми вважаємо, що українська сторона повинна теж розширити санкційний список російських авіакомпаній, які продовжують літати до Криму. Бо нещодавно українська сторона оприлюднила список і серед них немає 11 авіакомпаній, які також здійснюють ці рейси», — сказала експертка.

Корбут зазначила, що додатковими санкціями у цьому питанні можуть стати заборона польотів тих бортів, які літали до Криму чи відмова у співпраці європейських портів.

«Також відмова обслуговувати їх західними лізинговими і страховими компаніями, тому що частину російських авіакомпаній обслуговують як раз західні страхові лізингові компанії зі штаб-квартирами в ЄС і США», — додала вона.

Нагадаємо, у доповіді організацій «Майдан закордонних справ» та Black Sea News повідомлялося, що за роки анексії до кримських портів заходили 300 суден попри заборони і санкції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: