УКРАЇНА

Антиукраїнські гасла на марші у Польщі можуть бути провокацією – посол України

12 грудня, 2016 20:04
УКРАЇНА/Антиукраїнські гасла на марші у Польщі можуть бути провокацією – посол України
Зберегти
Вигляд
Антиукраїнські заклики, які прозвучали на марші у Польщі, підозрюються як провокації з боку руху правих настроїв

Антиукраїнські заклики, які прозвучали на марші у Польщі, підозрюються як провокації з боку руху правих настроїв.

Про це в ефірі Громадського повідомив надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця

«Ми направили ноту Міністерству закордонних справ з вимогою розслідування  інциденту. Направили відповідний лист до Перемишля і зараз очікуємо на відповідь», — сказав Дещиця.

За його словами, поліція вивчає інцидент, зокрема автентичність відео із антиукраїнськими закликами, яке стало причиною цього обговорення.

«Більше того моя розмова з головою парламентської групи Україна-Польща в польському сеймі підтверджує те, що і хтось з організаторів звернеться до прокуратори для розслідування цих подій. Адже у багатьох виникають підозри, що це була провокація», – зауважив посол.

Він також зазначив, що бачив тільки відео, на якому одна особа скандує антиукраїнське гасло, яке пізніше не знайшло підтримки серед учасників демонстрації. «Інших доказів того, що там відбувалося, немає».

Крім того він зауважив, що такі дії пов’язані з тим, що не тільки в Польщі але й у всій Європі є рухи (праві настрої), які використовують конфронтацію для своїх політичних цілей.

«Дуже легко розпалити вогонь, особливо в таких прикордонних містах, де є багато українців та поляків. До цього потрібно дуже обережно ставитися. Я закликаю обережно та з тверезим розумом підходити до таких подій», – наголосив Дещиця.

Також Андрій Дещиця не заперечує, що у цьому може вбачати так званий «російський слід».

«Треба реагувати і у випадку, якщо антиукраїнські прояви є, треба їх засуджувати та притягати до відповідальності», – підсумував він.

Як повідомлялося, в суботу, 10 грудня, у Перемишлі під час щорічного «Маршу переремиських і львівських орлят» за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема «Cмерть українцям» і «Перемишль, Львів – завжди польські».

Україна засудила марш у Польщі з гаслами «Смерть українцям».

Пов`язані новини