Із початку 2020 року в Москві через порушення правил самоізоляції затримали щонайменше 79 громадян Китаю, більшість із яких депортували.

Про це Associated Press повідомив адвокат Сергій Малік, який працює над щонайменше 15 подібними справами. Інформацію підтверджують і матеріали суду, що опинилися в розпорядженні агентства.

За даними AP, 27 китайців усе ще перебувають у слідчих ізоляторах Москви в очікуванні рішення по своїх апеляціях на депортацію в Китай. Загалом більш ніж половина затриманих — це студенти московських вишів.

У матеріалах суду йдеться, що принаймні деяким із депортованих недостатньо роз’яснили їхні права, а деякі з них не знали російську мову на рівні, необхідному для розуміння правил поведінки під час карантину.

Ані міська влада Москви, ані посольство Китаю в РФ на запити інформагенства не відповіли. Водночас напередодні речниця російського МЗС Марія Захарова підтвердила, що іноземці, які порушують правила самоізоляції на час карантину, справді можуть бути депортовані.

Нагадаємо, станом на ранок 20 березня у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: