Апеляційний суд Києва почав розгляд скарг сторони обвинувачення та потерпілих щодо 4 років умовного терміну Юрію Крисіну, засудженому у справі про вбивство В'ячеслава Веремія.

Апеляційний суд Києва почав розгляд скарг сторони обвинувачення та потерпілих щодо 4 років умовного терміну Юрію Крисіну, засудженому у справі про вбивство В'ячеслава Веремія.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

При розгляді апеляцій прокуратура зазначила, що покарання Юрію Крисіну у вигляді умовного термніну є занадто м'яким та просила скасувати цей вирок Шевченківського суду та ухвалити новий, засудивши Юрія Крисіна до шести років реального відбування покарання.

Фото:Вікторія Рощина/Громадське

Підставою для задоволення апеляцій прокуратура назвала свідчення двох інших фігурантів справ «тітушок» Чемеса та Чередника. 

У свідченнях Сергія Чемеса йдеться про те, що Крисін вже після подій лютого 2014-го передавав йому на зберігання гвинтівку, котру згодом забрав назад. Сторона обвинувачення вважає, це є підставою вважати, що Крисін після вчинення злочинну продовжив займатися незаконною діяльністю.


Адвокати Тетяна Гнатюк, Ігор Василенко Фото:Вікторія Рощина/Громадське

Також Юрій Крисін фігурує в кількох інших кримінальних провадженнях, зокрема захопленні автозаправки у травні 2015.

Також на думку прокуратури це свідчить про те, що Крисін не кається у злочинах та може впливати на інших фігурантів справ «тітушок». На прохання прокуратури суд дослідив поведінку Крисіна після вчинення злочину, а також матеріали щодо можливої упередженості судді Шевченківського райсуду Олега Лінника.

Зокрема встановлено, що один з представників потерпілих Павло Декань під час розгляду кримінальної справи у суді першої інстанціїї неодноразово звертався до Шевченківського суду з клопотанням відводу судді Олега Лінника, втім йому безпідставно відмовляли, на його думку — це свідчить про упередженість судді.

Адвокати ж Юрія Крисіна Тетяна Гнатюк та Ігор Василенко заперечували про долучення доказів прокуратури до апеляції, та взагалі про задоволення апеляційний скарг. Захисники зазначили, що їх підзахисний покаявся у вчинених діях та співпрацював зі слідством.

До того ж сторона захисту зазначила, що відповідна експертиза не підтвердила здійснення пострілу у В'ячеслава Веремія саме Крисіним, тож назвати його причетним до вбивства журналіста не можна.

Водночас на прохання представника потерпілих Євгенії Закревської Апеляційний суд приєднав до матеріалів справи ухвалу Печерського районного суду про задоволення скарги Закревської Є.О. і скасування постанови прокурора Красножона про закриття кримінального провадження відносно Ю.Крисіна по ст. 115 КК і іншим статтям.

Але водночас, суд  відмовив у повторному виклику свідків Чемеса і Чередніка, а також у дослідженні протоколу слідчого експерименту за клопотанням прокуратури, і у дослідженні відео з моменту побиття Веремія в ніч на 19-е лютого 2014 року.

Також представник потерпілих Євгенія Закревська повідомила, що Вища кваліфікаційна комісія відмовила прокурору Олексію Донському у відкритті дисциплінарного провадження щодо судді Лінника, пояснивши, що розгляд справи 3,5 роки був обумовлений об'єктивними причинами, а саме:

  • великим навантаженням суддів;
  • складністю справи - значною кількістю свідків, потерпілих; 
  • необхідністю дотримання загальних вимог судочинства.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile