УКРАЇНА

Суд залишив звільненого з полону «ДНР» Без'язикова під вартою до 8 лютого

17 січня, 2017 17:31
УКРАЇНА/Суд залишив звільненого з полону «ДНР» Без'язикова під вартою до 8 лютого
Зберегти
Вигляд
Захист полковника ЗСУ Івана Без'язикова, звільненого влітку з полону бойовиків «ДНР», намагався оскаржити арешт.

Апеляційний суд Києва залишив полковника ЗСУ Івана Без'язикова під вартою до 8 лютого.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з Апеляційного суду Києва.

Раніше державний обвинувач відкинув звинувачення адвокатів Без'язикова. 

«Обвинувачення Без'язикова повністю обгрунтовані. Судове розслідування триває. Я не згоден з позицією захисників. Покази зібрані у рамках закону. Свідки були попереджені про кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення», — заявив прокурор Пересада.

Він додав, що є ризик того, що підсудний полковник буде переховуватись від слідства, якщо його відпустити зі слідчого ізолятора під домашній арешт.

Нагадаємо, сьогодні, 16 січня, захист полковника ЗСУ Івана Без'язикова, звільненого влітку з полону бойовиків «ДНР», намагався оскаржити його арешт на два місяці.

Дружина Івана Без'язикова заявила, що раніше опубліковані Службою безпеки України записи телефонних розмов полковника та самою Маргарити з бойовиками «ДНР» «змонтовані».

«Вирізали дуже багато. Приміром, там, де я прошу Едуарда Басуріна (так званий «заступник командувача корпусом Міноборони» «ДНР» — ред.) передати трубку моєму чоловікові. І ще казали, що я зверталась до Басуріна за іменем й по батькові. А як я мала звертатись до бойовика?», — заявила дружина звільненого з полону полковника.

Маргарита додала, що на багатьох записах телефонних розмов Іван Без'язиков не впізнає свого голосу.

Адвокат полковника ЗСУ Валерій Лавренов попросив викликати на повторний допит у судовій залі свідків з боку захисту та обвинувачення.

«У сторони захисту виникли підозри щодо достовірності свідчень. Павло Гаркавенко після повернення з полону погрожував Без'язикову. Також, Гаркавенко заявляв, що не хотів повертатись з полону. Однак слідчий суддя не відреагував. Хоча, є SMS з погрозами», — заявив адвокат Без'язикова.

У свою чергу, прокурор заперечив клопотання адвоката Івана Без'язикова щодо допиту свідків у судовій залі.

«Це не є обґрунтованим. Бо суд на цьому етапі перевіряє ризики та обґрунтованість підозри. Ці свідки будуть допитані в суді при розгляді по суті», — заявив прокурор Олег Пересада.

Колегія суддів відхилила це клопотання захисників полковника ЗСУ.

«Це клопотання дійсно виходить за предмет дослідження під час цього судового процесу», — заявив суддя.

Після цього адвокати Без'язикова почали вимагати відводу всієї колегії суддів. На судове засідання прийшли діти полковника.

Сам Іван Без'язиков заявив, що його тримання під вартою необґрунтоване.

«Людина, яка була в полоні два роки, дійсно викликає підозри. Я згоден. Але зараз ми розглядаємо запобіжний захід «тримання під вартою» — це найсуворіший запобіжний захід. Головний свідок — Гаркавенко. Ну, у його свідченнях видно, що він говорить маячню. І це є підґрунтям для мого тримання під вартою?», — сказав підсудний.

На засідання прийшли 5 невідомих, які вигукували на адресу колегії суддів образливі фрази.

«Гнати треба таких биків!», — прокричав один з «активістів».

«Не знаю, хто це такі. Чесно. Якісь активісти, що прийшли підтримати мого чоловіка», — прокоментувала присутність «активістів» дружина Івана Без'язикова.

Захисники Без'язикова вважають, що СБУ та Генпрокуратура намагаються «очорнити» його, щоб у подальшому «повісити» на полковника ЗСУ «Степанівську та Іловайську трагедії».

«На сайті СБУ опублікували аудіозапис телефонних розмов Без'язикова і прямим текстом назвали його «зрадником». Це грубе порушення презумпції невинуватості. Це справа зразка 1939 року», — заявив адвокат підсудного полковника Олег Веремієнко.

Раніше повідомлялось, що 14 грудня Шевченківський районний суд столиці заарештував Івана Без'язикова на два місяці до 8 лютого за підозрою у співпраці з бойовиками «ДНР». Йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.

Пізніше 29 грудня СБУ повідомила полковнику Без'язикову про підозру в державній зраді.

Пов`язані новини