Апеляційний суд не виправдовував акордеоніста Ігоря Завадського, якого раніше засудили на 13 років за розбещення неповнолітніх.

Про це в ефірі Громадського сказала Надія Максимець, речниця прокуратури Києва.

«13 червня у судовому засіданні Ігор Завадський та його захисник заявили клопотання про зміну запобіжного заходу з  тримання під вартою на особисту поруку поручителів, обгрунтовуючи це тим, що Завадський не буде ухилятися від суду та перешкоджати належному судовому розгляду справи», — сказала Максимець.

Вона сказала, що суд не виправдовував Завадського, а лише скасував рішення першої інстанції.

«Поручителі, а це саме Княжицький, Захаров і Недашківська зобов’язувалися забезпечити своєчасну явку Ігоря Завадського для участі у судовому засіданні. Суд задовольнив це клопотання, наразі змінено запобіжний захід, але судовий процес щодо Завадського та інших учасників даної кримінальної справи триває і обвинувачення не знято і суд апеляційної інстанції не виправдовував його, а скасував вирок першої інстанції, направивши справу на новий судовий розгляд. Ми заново слухаємо справу, знову будуть допитані свідки, потерпілі і знову буде в нас судовий процес», — пояснила вона.

Водночас правозахисник Євген Захаров вважає справу проти Завадського повністю сфабрикованою.

«Позиція захисту: тут навіть не було події злочину. Справа повністю сфабрикована від початку і до кінця. Ігор був затриманий 23 березня 2012 року за сфабрикованою заявою про злочин, про це є в матеріалах справи підтвердження. Оперативно-розшукові заходи насправді якщо і проводилися, то без санкції Апеляційного суду і без погодження з прокурором. Жодного допустимого доказу вини немає. Мені дивно чути від Максимець, що вона каже, що певні докази є допустимими і вони залишаються. Якщо вирок скасований, то скасований і починається повністю процес спочатку», — сказав Захаров.

Нагадаємо, акордеоніста затримали 23 березня 2012 року в Києві в рамках розслідування справи про розбещення дітей.

У слідства щодо справи акордеоніста Завадського є достатньо доказів, які підтверджують наявність злочину за статтею Кримінального кодексу України «розбещення неповнолітніх». У цьому запевняв тодішній речник Міністерства внутрішніх справ України Володимир Поліщук. За його словами, постраждалими є 11 дітей, і крім Завадського, за цією статтею проходять адміністратор та водій, які працювали разом із ним. У свою чергу, батьки, чиї діти займалися музикою під керівництвом Завадського, відкинули можливість вчинення ним злочинних дій. Самі ж діти також розповіли, що тривалий час спілкувалися із Завадським і не помічали нічого, в чому його звинувачують. Учні також стверджують, що їх змушували писати наклепи на акордеоніста. 
Прихильники музиканта наголошують на його невинуватості, а правоохоронці стверджують протилежне. Поліщук тоді заявив, зокрема, про відеоспостереження, яке міліція вела у квартирі Ігоря Завадського.

Подільський районний суд у четвер, 10 липня 2014, визнав акордеоніста Ігоря Завадського, його адміністратора та водія винними у статевих злочинах щодо неповнолітніх.

Завадського засудили до 13 років ув’язнення, Андрія Бригіда — до 7 років позбавлення волі, Володимира Бойка — до 3 років обмеження волі. Це на рік менше, ніж вимагало державне обвинувачення.
Захист пана Завадського звернувся зі скаргою про тортури у міліції до Європейського суду з прав людини. Адвокати музиканта заявляли, що в арештованого була загроза втратити зір і просили відпустити його на поруки. Однак суди різних інстанцій залишали його під вартою.

Напередодні Завадського випустили із із в'язниці.

Поділитись: