Економіка / Бізнес

Апеляційний суд підтримав повернення «Запорізького титано-магнієвого комбінату» державі — САП

САП
Економіка/Бізнес/Апеляційний суд підтримав повернення «Запорізького титано-магнієвого комбінату» державі — САП
Зберегти
Вигляд
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що Центральний апеляційний господарський суд став на бік держави у позові про розірвання договору між «Запорізьким титано-магнієвим комбінатом» (ЗТМК) та компанією Дмитра Фірташа.

Зокрема, суд підтвердив розірвання угоди про створення спільного підприємства, яке дозволило офшорній компанії Дмитра Фірташа «Толексіс Трейдінг Лімітед» фактично заволодіти комбінатом.

«Отже, згідно з положеннями Господарського процесуального кодексу України, після ухвалення таке рішення апеляційного суду набирає законної сили», — повідомляють у САП.

Водночас там зазначають, що наразі очікують повного тексту рішення суду, після чого держава зможе розірвати договір з компанією Фірташа та почати повернення комбінату у державну власність.

Зазначимо, що «ЗТМК» перейшов в управління Дмитра Фірташа у 2013 році, коли державний комбінат уклав угоду з офшорною компанією з метою залучення інвестицій. Сума інвестицій прописувалась в укладеній угоді та становила 110 мільйонів доларів, з яких фактично у виробництво вклали лише 20 мільйонів гривень.

Крім цього, САП повідомили, що провадять розслідування щодо привласнення понад 490 мільйонів гривень директором підприємства. Судовий розгляд у цій справі досі триває.

Пов`язані новини