Київський апеляційний суд відмовив Національному банку України у знятті арешту з активів колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського та компаній, які йому належать. Нацбанк хотів зняти арешт, щоб мати можливість погасити заборгованість банку за кредитами.

Відповідні відомості з’явилися у судовому реєстрі.

Зазначається, що це вже друге рішення не на користь Нацбанку. Сам арешт на активи олігарха наклала Генеральна прокуратура у справі про ймовірне виведення коштів з ПриватБанку його колишніми власниками напередодні націоналізації у 2016 році. Ці активи перебували в іпотеці Нацбанку і наразі установа намагається їх продати, щоб погасити цю іпотеку.

Серед арештованого майна, зокрема, земельні ділянки на гірськолижному курорті «Буковель», а також майно металургійних заводів олігарха в Україні.

Нагадаємо, що за декілька днів до президентських виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

Поділитись: