В Україні запрацював платіжний сервіс Apple Pay. Громадське розповідає про те, які переваги надає технологія, як нею користуватися та які ще сервіси безконтактної оплати доступні українцям.

В Україні запрацював платіжний сервіс Apple Pay. Громадське розповідає про те, які переваги надає технологія, як нею користуватися та які ще сервіси безконтактної оплати доступні українцям.

Що таке Apple Pay

Сервіс Apple Pay дозволяє оплачувати покупки в POS-терміналах без використання пластикової карти, а лише за допомоги смартфону або розумного годинника Apple. Технологія доступна на iPhone, починаючи з 6 версії, та годинниках Apple Watch.

Сервіс працює тільки на терміналах з функцією безконтактної оплати — NFC (Near Field Communication або Зв'язок на невеликих відстанях). Ця технологія доволі поширена в торгових мережах України, адже її вже давно використовують платіжні системи Mastercard та Visa. За даними Українського процесингового центру, 94% POS-терміналів в Україні здатні приймати безконтактні платежі.

Безконтактні термінали, зокрема, розташовані на всіх станціях київського метрополітену та в більшості супермаркетів країни.

Як користуватися

Щоб почати користуватися сервісом, користувачеві потрібно:

  • оновити IOS до останньої версії;
  • прив'язати банківську картку до Apple Pay. Для цього потрібно відкрити застосунок віртуального гаманця Wallet, що є стандартним додатком операційної системи; у Wallet відсканувати номер картки та внести прізвище та ім'я користувача, термін дії картки та CVV код.
  • Після цього банк має надіслати повідомлення з кодом підтвердження. Система дозволяє прив'язати до восьми карток.

Або ж скористатися додатком Privat24.

  • Оновити застосунок.
  • Вибрати картку та додати її до Wallet.
  • Обрати пристрій — смартфон або годиник.

Apple Pay наразі працює лише з картками ПриватБанку, проте компанія обіцяє найближчим часом додати підтримку «Ощадбанку». Згодом до системи мають приєднатися й інші українські банки.

Для здійснення покупки потрібно піднести ґаджет до безконтактного терміналу, розблокувати екран та вибрати необхідну картку у Wallet. Запуск віртуального гаманця та підтвердження оплати здійснюється автоматично.

Чому тільки тепер

Сервіс уперше запустили в США в жовтні 2014 року. Відтоді Apple Pay поширюється світом і працює вже у 27 країнах. Утім, компанія впроваджує систему не надто швидко. Наприклад, від початку 2018 року підключили тільки Бразилію. Отже, хоч Україна й не ввійшла в першу десятку країн з Apple Pay, але далеко не «пасе задніх».

Така ситуація пояснюється тим, що в Україні один із найдинамічніших ринків безготівкових систем оплати. За словами представників Mastercard, дослідження свідчать, що 37% українців готові платити за допомогою переносних пристроїв і 34% — віддають перевагу біометричним способам підтвердження платежів.

Які ще існують сервіси безконтактної оплати

Apple Pay не перший сервіс безконтактної оплати за допомоги смартфону — в листопаді 2017 року в Україні офіційно запрацювала подібна система Google Pay.

Сервіс майже ідентичний за принципом до Apple Pay, оскільки також базується на технології NFC та прив'язці банківських карток до мобільних пристроїв. Природно, в цьому випадку використовуються ґаджети, що працюють на операційній системі Android. Від початку роботи сервісу, до нього вже під’єдналися десять найпопулярніших банків країни. Зокрема ПриватБанк, Ощадбанк, «Укрсіббанк», ПУМБ та «Монобанк».

Утім, уперше технологію NFC-гаманців в Україні впровадив «Альфа-Банк», який запустив у 2014 році послуги безконтактних платежів зі смартфону на базі NFC SIM та смарт-годинника з оплатою на базі технології Mastercard PayPass. Того ж року можливість безконтактної оплати з’явилася в «Приват24».

Одним зі зручних сервісів оплати також є Samsung Pay, який, зокрема, дозволяє розраховуватися на звичайних терміналах, що не підтримують безконтактні платежі. Проте про плани запустити свою систему в Україні Samsung наразі не повідомляли.

Поділитись: