Apple перемогла у судовій тяганині з Мін'юстом США про злам телефона

default/Apple перемогла у судовій тяганині з Мін'юстом США про злам телефона
Зберегти
Вигляд

Суд міста Нью-Йорка відмовився зобов'язати компанію Apple допомагати Федеральному бюро розслідувань США у зломі мобільного телефону одного з підозрюваних у справі про наркоторгівлю. Про це пише Reuters з посиланням на матеріали суду.

У своєму рішенні суддя зазначив, що чинне законодавство не зобов'язує Apple виконувати вимоги ФБР проти своєї волі, у зв'язку з чим позов було вирішено відхилити в повному обсязі. Міністерство юстиції США пообіцяло оскаржити це рішення.

Позов був поданий ще у жовтні 2015 року - за кілька місяців до скандалу, що розгорівся нещодавно в Каліфорнії навколо аналогічного суду ФБР з Apple.

Нагадаємо, рішення про те, що Apple повинна допомогти ФБР зламати телефон підозрювваного у скоєнні теракту у Сан-Бернардіно, ухвалив окружний суд Лос-Анджелеса 16 лютого.

У відповідь глава Apple Тім Кук сказав, що запит загрожує безпеці клієнтів, а його наслідки «знаходяться далеко за рамками правового поля». Компанія відмовилася виконувати рішення суду і вирішила подати на нього апеляцію.

Також американська компанія Apple запропонувала створити спеціальну комісію для розгляду ситуації навколо спору з ФБР.