Apple пропонувала створити експертну комісію для обговорення вимог ФБР

default/Apple пропонувала створити експертну комісію для обговорення вимог ФБР
Зберегти
Вигляд

Американська компанія Apple запропонувала створити спеціальну комісію для розгляду ситуації навколо спору компанії з ФБР. У повідомленні, опублікованому на сайті Apple, говориться, що компанія охоче візьме участь в створенні подібної експертної групи.

«Як запропонували деякі члени конгресу, створити комісію або іншу експертну групу з питань розвідки, технологій і цивільних свобод, щоб обговорити наслідки спору для правоохоронних органів, національної безпеки, конфіденційності та свободи особистості», - йдеться в повідомленні.

Конфлікт почався через те, що ФБР звернулося до суду з вимогою примусити Apple розробити програмне забезпечення, яке дозволить агентам ФБР отримати доступ до заблокованого iPhone. Запит ФБР стосувався смартфона Сайеда Фарука - підозрюваного у скоєнні теракту у місті Сан-Бернардіно в грудні 2015 року. Тоді в ході стрілянини загинули 14 людей, постраждали більше 20.

16 лютого федеральний суддя постановив, що компанія повинна співпрацювати з Бюро Розслідувань та вилучити дані з телефону, що викликало обурення у її керівництва.

Керівник компанії Тім Кук у відкритому листі заявив, що компанія «аж ніяк не симпатизує терористам», проте, якщо вона виконає вимогу американських правоохоронних органів і розробить спосіб зламати iPhone, то це створить прецедент для численних подальших спроб отримати доступ до вмісту смартфонів інших осіб.

За словами Кука, це наразить користувачів продукції Apple на ризик стороннього доступу до їхньої особистої фінансової та медичної інформації, а також до даних про їхнє місцезнаходження, і до світлин, які зберігаються в смартфонах.

Позицію Apple підтримали великі IT-компанії, такі як Facebook, Twitter, WhatsApp і Google.