Технології / Гаджети

Apple захистила iPhone від злому пристроєм GrayKey

Forbes
Технології/Гаджети/Apple захистила iPhone від злому пристроєм GrayKey
Зберегти
Вигляд
Пристрій GrayKey виробництва компанії Grayshift, яким в тому ж числі користуються правоохоронні органи і спецслужби Америки та Британії, відтепер не може зламувати пристрої iPhone з операційною системою iOS 12 чи вище.

Компанія Grayshift, серед засновників якої є колишній інженер систем безпеки Apple, обіцяла правоохоронним органам країн світу, що технологія GrayKey може підбирати паролі до всіх останніх моделей iPhone. Серед клієнтів компанії — Іміграційна та митна поліція США, Секретна служба США та поліція Великої Британії.

Пристрій підібирав пароль до iPhone, а спеціальна технологія давала йому можливіть обійти обмеження на кількість спроб його ввести.

Проте відтепер GrayKey не може зламувати пристрої iPhone з операційною системою iOS 12 і вище. Водночас пристрій все ще може надати поліції доступ лише до незашифрованих файлів та метаданих (розміри файлів, структура папок, тощо).

Працівник поліції Міннесоти Джон Шервін підтвердив, що GrayKey тепер не дає доступу до заблокованих пристроїв.

Наразі невідомо, у який спосіб Apple вдалося захистися від GrayKey, оскільки ані Apple, ані Greyshift не відповіли на запити журналістів.

Нагадаємо, агентство Bloomberg заявило, що сервери для Apple, Amazon та урядових закладів США містили чипи-шпигуни з Китаю.

Згодом глава Apple Тім Кук закликав спростувати цю інформацію.

В січні Apple визнала потенційну вразливість процесорів у своїх пристроях, які прощують хакерам доступи до конфіденційної інформації в базі даних, і вони таким чином можуть заволодіти логінами та паролями користувача.

Також нагадаємо, New York Times, посилаючись на анонімні джерела серед чинних та колишніх високопосадовців США, повідомила, що російські та китайські шпигуни прослуховують телефонні розмови президента США Дональда Трампа, коли він користується власними iPhone, а не телефоном Білого дому. Згодом Трамп заявив, що ця новина «неправдива».

/Лев Коротаєвський

Більше про:
# iphone
# apple
Пов`язані новини