Фото:

kropekk_pl / pixabay

Відомство з патентів і товарних знаків США оприлюднило патент компанії Apple, у якому описується нова модель смартфона. Його екран згинається (це не дивно), а його поверхня здатна регенеруватися від подряпин (і це вже щось нове).

На це звернуло увагу видання Patently Apple.

Свій патент Apple подала ще в січні цього року. У ньому описується пристрій із екраном, що згинається впоперек. Такі смартфони вже є, а Lenovo нещодавно представив навіть перший ноутбук із екраном, що згинається.

Ключова ж новела патенту Apple — згадка про «самовідновлюваний матеріал», яким буде вкритий дисплей майбутнього пристрою. Цей матеріал автоматично відновлюватиметься в разі, якщо він подряпаний чи потертий.

Запускати процес самовідновлення цього матеріалу, відповідно до патенту, може вплив тепла, електроенергії чи світла (до прикладу, під час зарядки). А ще він може містити шар еластомеру — полімеру з еластичними властивостями. У теорії екран такого пристрою стане більш довговічним.

Оскільки йдеться лише про патент, то наразі невідомо, коли Apple планує випустити перший пристрій за цією технологією і чи планує взагалі. Компанії часто використовують патенти для того, аби конкуренти не почали розробляти подібні технології.

Як зазначає The Verge, «самовідновлюваний матеріал» — технологія, яка досі не використовувалася для екранів пристроїв, але була присутня принаймні в одному смартфоні. Йдеться про LG G Flex 2013 року виробництва, де такий матеріал був нанесений на корпус (але ефективного захисту він не забезпечував).

Поділитись: