Арахамія розповів, які норми законопроєкту про мобілізацію можуть змінити до другого читання
Голова парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія розповів про роботу над законопроєктом №10449, який передбачає внесення зміни в мобілізації. До нього, як каже депутат, «у всіх є питання».
Про це Арахамія 8 лютого написав на своїй сторінці у Telegram.
«Вчора проголосували в першому читанні законопроєкт №10449 щодо військової служби, мобілізації та обліку. Питання до нього є у всіх. Будемо працювати над ними в комітеті до другого читання», — зазначив депутат.
За його словами, парламентарі планують:
- залишити в редакції чинного законодавства все, що стосується людей з інвалідністю і тих, хто їх доглядає;
- переглянути ще раз підхід до аспірантів — фінального рішення ще немає, парламент шукатиме компроміс;
- виключити норми щодо блокування особистих рахунків громадян, адже це неприйнятно і ніхто це не підтримує.
Арахамія додав, що ці питання вже перебувають в роботі. Також депутати працюють у міжфракційній робочій групі над іншими пунктами законопроєкту.
Які ще є питання до законопроєкту?
Голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна вчора, 7 лютого, заявила, що у контексті демобілізації потрібно визначити чіткий строк та умови, за яких військові фактично демобілізовуються.
«Наразі законопроєкт передбачає, що після спливу 36 місяців служби під час війни військовий отримує право написати рапорт про демобілізацію — строк же задоволення цього рапорту відсутній. Це може породити вибірковий підхід і загалом не чесно», — пояснила вона.
Також, на думку Радіної, потрібно зробити справедливий механізм виявлення порушників за нереєстрацію електронного кабінету військовозобов’язаного, неявку до ТЦК за повісткою, щоб відійти від вибіркового застосування санкцій.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звертав увагу на нормативний казус у питанні порядку виїзду за кордон. За його словами, формулювання «зняти» та «виключити» з військового обліку (вказується у військовому квитку) на практиці стає проблемою, яка потребує урегулювання.
А ще він наголосив, що військове командування, згідно з законопроєктом, може встановлювати тимчасове обмеження права громадянина України на виїзд з країни. Однак, згідно з вимогами статті 17 Конституції України, ЗСУ та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян. Тож ці пропоновані зміни суперечать Основному Закону.
- Поділитися: