Криворізький гірничо-металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг»  виконав судове рішення і сплатив понад 72 млн грн завданих державі збитків внаслідок порушення природоохоронного законодавства. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як повідомляється в прес-релізі підприємства в середу, «ArcelorMittal Кривий Ріг» виконало рішення Дніпропетровського апеляційного господарського суду про виплату 72 699 119 грн. у вигляді стягнення шкоди, завданої державі внаслідок порушень вимог природоохоронного законодавства.

«Рішення апеляційного суду набуло чинності, і сьогодні ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» добровільно сплатило зазначену судом суму, не чекаючи процедури примусового стягнення», — констатується в прес-релізі.

При цьому уточнюється, що сума стягнення, встановлена судом, буде розподілена таким чином: 21 809 735 грн., що становить 30% грошових стягнень, — до спеціального фонду державного бюджету України, 14 539 823 грн., що становить 20% грошових стягнень, — до спеціального фонду обласного бюджету Дніпропетровської облради, 36 349 559 грн., що становить 50% грошових стягнень, — до спеціального фонду місцевого бюджету Криворізької міськради.

Фінансові кошти зараховані на рахунок, відкритий у головному управлінні Державного казначейства України в Дніпропетровській області.

«ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг», як законослухняна компанія, виконала рішення суду і продовжує програму модернізації, направлену на зниження впливу виробничої діяльності підприємства на місто Кривий Ріг і Дніпропетровську область», — зазначають у компанії.

Як повідомлялося, Дніпропетровський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Держекоінспекції в Дніпропетровській області, відповідно до якої з ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» стягується понад 72 млн грн. завданої шкоди.

Прокуратура встановила, що це промислове підприємство  порушувало вимоги законодавства про охорону навколишнього природного середовища, і без отримання відповідного дозволу здійснювало наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, завдавши державі шкоди на відповідну суму.

Повідомляється «ArcelorMittal Кривий Ріг» — найбільший виробник сталевого прокату в Україні, що спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом «ArcelorMittal Кривий Ріг» і низкою малих компаній, зокрема ПАТ «ArcelorMittal Берислав».

Поділитись: