Міністерство закордонних справ РФ вручило ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України у зв'язку із затриманням судна «Норд» в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ РФ вручило ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України у зв'язку із затриманням судна «Норд» в анексованому Криму.

Про це заявила офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова, передає федеральне агентство «РИА Новости».

«До МЗС Росії був запрошений тимчасовий повірений у справах України в Росії. Йому була вручена нота з рішучим протестом у зв'язку з неправомірним затриманням Держприкордонслужбою України 25 березня в Азовському морі російського риболовецького судна «Норд», конвоюванням його до порту Бердянська та незаконним утриманням під вартою екіпажу в складі 10 громадян Росії», — заявила Захарова.

Вона також зазначила, що Москва «зажадала негайного звільнення незаконно затриманих російських громадян, повернення судна «Норд» його законному власнику» і недопущення «подібних провокацій у майбутньому».

«У МЗС РФ заявили представнику України, що моряки знаходяться в нелюдських умовах і до них не допускаються російські консульські співробітники», — додала вона.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу.

Затримане судно відвези до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

30 березня на затримане в Азовському морі російське судно «Норд» наклали арешт. 2 квітня капітану арештованого російського судна вручили підозру.

У російському МЗС заявили, що, затримавши судно «Норд» під прапором РФ, Україна «уподібнилася сомалійським піратам».

Поділитись: