Заарештовані українськими правоохоронцями бойовики самоназваних «ДНР» та «ЛНР» розраховують на амністію завдяки «закону Савченко».

Про це в ефірі Громадського сказала керівниця всеукраїнського руху рідних учасників АТО «Берегиня» Алла Макух, яка займається комунікацією між родичами полонених.

«Багато мам, з якими ми спілкуємося з того боку, дуже сподіваються на «закон Савченко». Вони розраховують, що їхні сини вийдуть за цим законом найближчим часом. І їх не потрібно буде міняти. Це дуже складне і спірне питання, чи можна таких людей звільняти за цим законом», — сказала Макух.

Також вона повідомила, що інформацію про полонених на окупованому Донбасі українців родичі отримують лише від представників Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Відповідно до «закону Савченко», який розробила парламентарка від «Батьківщини» Надія Савченко, суд буде зараховувати один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі щодо заарештованих, яким ще не оголосили вирок.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що сучасні умови перебування затриманих у слідчих ізоляторах є неналежними, камери, в яких утримують людей, часто переповнені і не відповідають мінімальним санітарним нормам.

Верховна Рада ухвалила цей закон 26 листопада 2015 року. За нього проголосували 263 народних депутата

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile