Суд постановив узяти під варту строком на 2 місяці всіх 10 осіб, яких затримали 15 червня за підозрою у розкраданні газу українського видобутку. Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро.

«Принаймні дві ухвали у найближчий час будуть оскаржуватися з боку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, оскільки суми застави, призначені судом, не є співмірними до заподіяної шкоди», — йдеться в повідомленні.

За інформацією НАБУ, сумарний розмір застав для арештованих складає більше 1 мільярда гривень.

Раніше повідомлялося, що НАБУ та Антикорупційна прокуратура проводять розслідування щодо зловживань в «Укргазвидобуванні» у 4 областях. В результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.

19 червня стало відомо, що суд арештував Микиту Іванова, Лесю Железняк, Владислава Купріяненко та Василя Пігуляка. 

Раніше Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 днів із правом застави в сумі 1,5 млн гривень Валерію Посному.

Рано вранці 18 червня Голосіївський районний суд Києва заарештував колишнього заступника глави правління НАК «Нафтогаз України» Олександра Кацубу терміном на 2 місяці з правом внесення застави в розмірі 450 млн грн.

Також аналогічний термін арешту на 2 місяці з альтернативою внесення застави в розмірі 1,5 мільйона гривень обраний Солом'янським судом ще одному фігуранту у даній справі - Олегу Рябошапці.

Зауважимо, що одним з фігурантів цієї справи є народний депутат від «Волі народу» Олександр Онищенко.

16 червня НАБУ арештувало приватний літак Онищенка. Однак, за словами голови Антикорупційного бюро Артема Ситника, детективи «нічого не можуть зробити до розгляду подання Верховною Радою». Мова йде про зняття депутатської недоторканості з Онищенка.

Олександру Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Напередодні, депозит «Укргазвидобування» на 373 млн гривень заарештував суд. 11 травня офіс «Укргазвидобування» заблокували працівники СБУ та «Альфи».

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства, 1,3 млрд грн - це неоплачена сума ренти за користування надрами.

Поділитись: