Арестович, привид Києва та Бандера: що читали українці в Вікіпедії за три місяці війни?
З початку повномасштабної війни зросла популярність української Вікіпедії. Громадська організація «Вікімедіа Україна» назвала найпопулярніші статті серед українців за три місяці війни.
Про це йдеться у повідомленні Вікіпедії.
Перелік очолила стаття «Російське вторгнення в Україну (2022)» — протягом 90 днів від моменту створення її переглянули 2,4 мільйона разів. Для порівняння, найпопулярніша стаття 2021 року «Україна» за 12 місяців отримала мільйон переглядів.
На другому місці опинилась стаття про радника керівника Офісу президента Олексія Арестовича — її переглянули 1,8 мільйона разів. На третьому місці — стаття про привида Києва: матеріал про загальний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації читали 665 тисяч разів.
Також популярно. була стаття про одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху Степана Бандеру, яка набрала 637 тисяч переглядів.
Часто читали і статті про українських діячів: президента Володимира Зеленського (309 тисяч), головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (305 тисяч), очільника Миколаївщини Віталія Кіма (257 тисяч). Також популярним виявився український підприємець-аграрій Олександр Поворознюк (216 тисяч), який став натхненником для композиції VOVA їBash їх Blyad.
Статтю про російського президента володимира путіна читали 419 тисяч разів, а про українофоба володимира жириновського, який помер — 488 тисяч разів.
Крім того, під час війни стали популярними статті про різні види озброєння («Іскандер», «Точка», «Калібр», «Байрактар»), а також про знищений крейсер «Москва».
До всього, українці читали матеріали про інші війни, які розпочинала або в яких активно брала участь росія: російсько-грузинську війну (294 тисячі), першу російсько-чеченську війну (186 тисяч), війну в Сирії (146 тисяч).
- Поділитися: