Арестович про можливе отримання «Залізного купола»: Щонайменше одна з батарей має бути на Донбасі
Речник Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович зазначив, якщо США нададуть Україні дві установки систем протиракетної оборони «Залізний купол», то щонайменше одну з них можна залучити для захисту Маріуполя від ракет бойовиків.
Про це представник Офісу президента, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив в етері телеканалу «Дом».
Він зазначив, що до Конгресу США внесли законопроєкт, який зобов’язує Міністерство оборони США розглянути можливість надання Україні додаткового озброєння, зокрема двох батарей «Залізного купола».
«Яке рішення ухвалять, буде видно за результатами доповіді Міністерства оборони США, потім резолюція Конгресу та рішення виконавчої влади, зокрема президента [Джо] Байдена. Це не швидко, потребує певного часу, це американський політичний процес», — сказав Арестович.
За його словами, така ініціатива конгресменів, зокрема, є результатом візиту президента Володимира Зеленського до США, під час якого сторони підписали спільну заяву про стратегічне партнерство двох країн.
«Вона (заява — ред.) передбачає співпрацю за 11 окремими напрямами. Мала частина одного з напрямів — це можлива передача нам двох батарей "Залізного купола"», — уточнив спікер ТКГ.
У чому перевага «Залізного купола»?
Арестович каже, що одна установка «Залізного купола» може захистити місцевість площею приблизно 150 квадратних кілометрів. Переважно її використовують для знищення некерованих ракет дальністю до 70 км — як у систем «Град», «Смерч», «Ураган» тощо.
Також її можна застосовувати для перехоплень ворожих безпілотників і навіть військових літаків на висоті до 10 кілометрів.
Де можуть встановити батареї?
За словами представника Офісу президента, щонайменше одна батарея «Залізного купола» може прикрити, наприклад, Маріуполь із високою надійністю та перехопленням 90% ракет супротивника. Принаймні такими були результати її застосувань ізраїльтянами проти палестинських ракет.
«[Батарея] може прикрити район, де розташовані війська, об'єкти критичної інфраструктури, наприклад склади, атомна станція чи гідроелектростанція», — зазначив Арестович.
Він додав, що рішення стосовно розміщення батарей «Залізного купола» ухвалюватиме командування Міністерства оборони та Збройних сил України.
Що таке «Залізний купол»?
Мобільна система протиповітряної оборони «Залізний купол» — розробка приватної ізраїльської компанії Rafael Advanced Defense Systems.
Вона здатна перехоплювати некеровані ракети й артилерійські снаряди, які можуть загрожувати населеним пунктам. «Залізний купол» має ефективність у 90%.
Ця система стала відомою завдяки застосуванню в Ізраїлі. Там вона неодноразово успішно перехоплювала ракетні удари з боку палестинців. Чи потрібна Україні система «Залізний купол» і чи справді вона така ефективна, читайте у матеріалі Івана Бухтіярова.
- Поділитися: