Комітет Пулітцерівської премії оголосив переможців 2019 року.

Нагороди присуджували у 22 номінаціях у сфері журналістики, літератури, театру, музики. Окремо також присуджували «Спеціальну нагороду».

До журналістики увійшло 14 підкатегорій. За матеріали про президента США Дональда Трампа нагороди отримали одразу дві газети. The New York Times за 18-місячне розслідування податкових порушень у бізнесі Трампа (у номінації «Пояснювальна журналістика») та The Wall Street Journal за матеріал про виплати жінкам, які мали мовчати про зв'язок з Трампом.

У номінації «Міжнародний репортаж» обрали двох переможців — Associated Press за серію матеріалів про війну в Ємені та Reuters за серію фото про конфлікт з етнічною групою рохінджа у М'янмі.

Перемогу в номінації «Швидкі новини» отримало видання Pittsburgh Post-Gazette, яке висвітлювало стрілянину в мечетях новозеландського Крайстчерча.

Премії в галузі літератури отримали Річард Пауерс за роман «Верхній ярус», історик Девід Блайт за біографічний твір «Фредерік Дуглас: Пророк свободи», поет Форрест Гандер за збірку віршів «Бути з».

«Спеціальні нагороди» присудили померлій співачці Ареті Франклін (за внесок в американську культуру) та мерілендській газеті The Capital Gazette, яка не зупинила роботу після нападу на редакцію озброєного чоловіка.

З повним переліком переможців можна ознайомитися на сайті премії.

Поділитись: