Археологи виявили найдавніші рештки людини, на яку напала акула. Це сталося приблизно 3 тисячі років тому

Британські археологи виявили на японській стоянці Цукумо (1370—1010 років до нашої ери) рештки чоловіка, на кістках якого є щонайменше 790 порізів від акули. Це вважається найдавнішим доказом нападу цих риб на людину.

Статтю опублікували в Journal of Archaeological Science: Reports, пише CNN.

Експерти з Оксфордського університету зробили відкриття під час вивчення останків дорослого чоловіка, які витягнули зі стоянки Цукумо поблизу Внутрішнього моря Японії. У чоловіка — травми рук, ніг, передньої частини грудної клітки та живота.

«Ми спочатку були шоковані тим, що щось могло нанести цій людині щонайменше 790 поранень. І все ж чоловіка поховали у громадському могильнику, на кладовищі Цукумо-Курган», — заявили дослідники Аліса Вайт та Рік Шултинг.

Деякі ураження були дуже глибокими та схожими на рани від металевих знарядь. Водночас вони не схожі на рани від зброї, яку використовували мисливці-збирачі культури цього періоду, а наземні хижаки не могли б залишити таких травм. Дослідники заявили, що найбільш вірогідним видом акули, яка могла напасти, є тигрова або біла.

Дослідники вважають, що чоловік, ймовірно, був на риболовлі з іншими людьми у Внутрішньому морі Японії. Вони могли ловити рибу з човна або пірнати на молюсків. Можливо, вони навіть полювали на акул, оскільки зуби акул іноді зустрічаються в археологічних розкопках Йомона.

«В археологічних записах дуже мало відомих прикладів нападу акул. Основною причиною того, що відомо так мало випадків, є те, що вони були дуже рідкісними. Навіть сьогодні, коли у світі набагато більше людей, щороку трапляється лише кілька смертельних нападів акул», — сказав почесний директор програми досліджень акул у Флориді Джордж Берджес у коментарі CNN.

Він додав, що до цього найдавніший напад акули фіксували у Пуерто-Рико. Напад стався приблизно до 1000 року до нашої ери.