Політика

Аргументи проти асоціації України і ЄС базуються на євроскептицизмі – Заліщук

Політика/Аргументи проти асоціації України і ЄС базуються на євроскептицизмі – Заліщук
Зберегти
Вигляд

Нідерландські політики, що виступають проти підтримки асоціації Україні з ЄС здебільшого є євроскептиками і бояться мігрантської кризи у Європі.

Про це під час зустрічі представників Комітету Ради у закордонних справах з делегацією Комітету закордонних справ Палати представників Парламенту Королівства Нідерландів заявила депутат від «Блоку Петра Порошенка» Світлана Заліщук, передає кореспондент Громадського.

«З цієї дискусії для нас стало абсолютно зрозуміло що ці аргументи «ні» більше стосуються не України і не угоди про асоціацію, а вони базуються на такому загальному євроскептицизмі, боязні мігрантської кризи, яка відбувається в Європі», – сказала вона.

Заліщук додала, що Нідерланди відомі тим, що вони завжди були євроскептиками. Це була перша країна в 2005 році, яка проголосувала проти Євроконституції і, за її словами, очевидно, що цей референдум буде здебільшого не про Україну, а про ставлення Нідерландів до ЄС загалом.

«І нажаль ми в якомусь сенсі будемо заручниками цих настроїв. Дуже важлива тут роль політиків, бо звучать дуже конкретні питання, на які ми можемо дати відповідь», – підсумувала вона, до давши, що більшість партій, які входять до уряду Нідерландів, підтримують угоду про асоціацію і проводять активну компанію на підтримку України перед референдумом.

Нагадаємо, що посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна поки що програє на референдумі про асоціацію з ЄС, який запланований на 6 квітня в Нідерландах. Однак динаміка в цьому питанні позитивна.

/Фото Громадське

Пов`язані новини