Команда археологів з компанії Wessex Archaeology виявила давню споруду на території невеликого англійського містечка Ларкхілл, розташованому в 2,5 кілометрах від Стоунхенджа.

Команда археологів з компанії Wessex Archaeology виявила давню споруду на території невеликого англійського містечка Ларкхілл, розташованому в 2,5 кілометрах від Стоунхенджа.

Знайдені стовпові ями копіюють розташування кам'яних стовпів стародавнього пам'ятника, повідомляє The Guardian.

Початок зведення Стоунхенджа, однієї з найвідоміших археологічних пам'яток, побудованого з великих менгірів (доісторична пам'ятка мегалітичної культури, що є вертикально поставленим кам'яним блоком), датованої кінцем четвертого тисячоліття до нашої ери.

Саме тоді, за оцінками археологів, почалося будівництво головного рову і валів. Зведення знаменитих кам'яних споруд розпочалося майже тисячоліттям пізніше — приблизно в XXVI сторіччі до нашої ери.

Споруду у вигляді безлічі рвів і насипів на території Ларкхілла Wessex Archaeology виявили ще в 2016 році: знайдені фрагменти коров'ячих кісток, керамічних чаш і людських черепів дозволили дослідникам зробити висновок про те, що споруда використовувалася як ритуальний центр. Його будівництво датували періодом між 3750 і 3650 роками до нашої ери.

Нещодавно археологи під керівництвом Сі Клеггетта виявили на території розкопок дев'ять стовпових ям: за словами дослідників, розташовані по колу ями копіюють орієнтацію кам'яних стовпів Стоунхенджа щодо положення Сонця під час заходу і сходу зимового і літнього сонцестояння. Проте, дослідники не вказують розмір виявлених ям і відстань між ними, тому не можна нічого сказати про масштаб знайденої конструкції у відношенні до самого Стоунхенджу.

Археологи припустили, що будівельники давньої споруди на території Ларкхілла могли брати участь і в будівництві  Стоунхенджа, враховуючи тривалий часовий проміжок між будівництвом ларкхіллського ритуального центру і найдавнішої пам'ятки, до його раннього планування.

Вважається, що камені, використані для будівництва Стоунхенджа, доставляли з вельських каменоломень, розташованих в понад 200 кілометрах від місця зведення пам'ятника.

Поділитись: