Армії НАТО посилили мобільність в командуванні – військовий експерт

Один із провідних військових експертів з близькосхідних питань, професор Університету Корпусу Морської Піхоти Амін Тарзі (Квантіко, США) розповів Громадському про перехід армій Східної Європи на стандарти НАТО та вступ Туреччини у війну з Ісламською Державою Іраку та Леванту (ІДІЛ). «Хоча Туреччина і була частиною коаліції, вона не дозволяла використовувати свої повітряні бази проти ІДІЛ. Турецькі лідери вважали, що пріоритетом є вигнання з Дамаску Башара Асада. Два дні тому ця позиція змінилась. І вступ країни у війну з ІДІЛ може стати переломним моментом», - повідомив Амін Тарзі.

Він також відзначив те, що після виведення з Іраку американських військ підрозділи іракської армії так і не стали «Національною армією Іраку». Це одна з причин того, чому ІДІЛ силами менше 5 тисяч бойовиків захопив друге за розміром місто Іраку, Мосул. «Це урок того, що якість та рівень озброєння не має значення тоді, коли армія не має мотивації до боротьби і не вірить у свої сили», - наголосив Тарзі.

Амін Тарзі також коментував важливість проведення військових реформ у країнах Східної Європи. На його думку, найбільшого успіху у реформуванні досягли ті держави, які перейшли на натовські принципи штабного командування. Вони передбачають значну автономію та тісну горизонтальну взаємодію підрозділів у проведенні операцій, коли військам часто не потрібні накази із центрального штабу. «Деякі сусіди України досягли значного успіху у цьому напрямку, а деякі ні», - вважає Тарзі. На прикладі воєн у Чечні та на сході України Тарзі оцінює рівень підготовки типових підрозділів армії Російської Федерації як невисокий, навіть попри перехід на більше сучасне озброєння.