Сирійська армія зменшить кількість авіаударів і артилерійських обстрілів по східній частині Алеппо, де перебувають повстанці, з гуманітарних міркувань.

Сирійські військові заявили про це після міжнародної критики у бік режиму Башара Асада і Росії, пише Reuters.

Минулого місяця сирійська армія за підтримки шиїтських збройних формувань з Лівану та Іраку, а також російських літаків, розпочала новий наступ, за тиждень після оголошення перемир’я. Він став одним із найпотужніших за весь час війни.

Під час авіаударів загинули сотні мирних мешканців. Повітряного бомбардування зазнали навіть лікарні, що викликало бурхливу критику з боку різних гуманітарних об’єднань та правозахисників. В ООН попередили, що ці дії можуть бути прирівняні до військового злочину.

Авіаудари спричинили конфлікт між США, які підтримують повстанські групи, та Росією, яка підтримує президента Сирії. Зрештою Вашинґтон припинив переговори з Москвою з приводу продовження угоди про припинення вогню.

Генерал сирійської армії повідомив про своє рішення 5жовтня. Після того, як вдалося відрізати всі дороги в Алеппо, які використовували повстанці.

Він сказав, що пішов на це задля поліпшення умов життя цивільного населення, яке було використане в якості живого щита.

Генерал також додав, що таке рішення дозволить людям, які забажають, переїхати у більш безпечні райони.

Нагадаємо, США звинуватили Росію та Сирію в наступі на Алеппо.

Раніше повідомлялося, що Башар Асад виступив проти федералізації Сирії, аргументуючи це географічно малою територією країни.

Поділитись: