Матеріал є частиною спецпроекту

«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

У 90-ті роки у продажу з’явилися технічні новинки, які швидко стали культовими. Ігрові приставки, СD-диски, відеомагнітофони — колись жадані артефакти 90-х досі можна купити на радіоринках і барахолках, але вже за копійки. Журналісти hromadske поговорили з людьми, які займаються технікою, про те, що допомагало їм виживати в 90-ті. Андрій, майстер із ремонту техніки на київському радіоринку, розказав нам про «Долину смерті» — закуток ринку, де ще й досі продають і ремонтують техніку люди, що прийшли сюди ще на початку 90-х. Людей тут стає дедалі менше. Віктор — продавець і колекціонер ретро-апаратури, має свій павільйон на ринку «Петрівка». Колись він теж починав на радіоринку, тепер це радше його хобі, аніж заробіток. Олексій торгує на барахолці. Серед його товарів ми знайшли приставку Денді — мрію кожної пострадянської дитини початку 90-х років. Колись вона коштувала 1,5 мільйонів купонів, тепер Олексій просить за неї 200 гривень. Про ностальгічні артефакти, виживання у 90-ті і важку свободу — у новому відео нашого спільного дослідницького спецпроекту з London School of Economics про ставлення українців до історії «Поза сходом і заходом».

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький проект hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проекту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проект здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. 

Керівники проекту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев — співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда».

Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко

В питаннях щодо проекту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на адресу: [email protected]

Поділитись: