Світ

Артисти бельгійської трупи звинуватили хореографа в сексуальних домаганнях — відкритий лист

16 вересня, 2018 00:06
Світ/Артисти бельгійської трупи звинуватили хореографа в сексуальних домаганнях — відкритий лист
Зберегти
Вигляд
Лист підписали 20 людей, 17 з них — жінки.

Колишні та чинні співробітники бельгійської театральної компанії Troubleyn опублікували відкритого листа, в якому звинуватили засновника трупи, режисера та хореографа Яна Фабра в сексуальних домаганнях, сексизмі, женоненависництві та расизмі.

Лист підписали 20 людей, 17 з них — жінки. Він є реакцією на інтерв’ю Фабра одному з видань, де він заявив, що ніколи не мав проблем з сексуальними домаганнями.

«В інтересах аудиторії, а також аби поінформувати майбутні покоління артистів, ми, колишні та чинні співробітники, які працювали з Яном Фабром, зібралися, аби поділитися досвідом та висловитися щодо руху #metoo (руху проти сексуальних домагань – ред.)», — йдеться у відкритому листі.

Підлеглі Фабра розповідають кілька історій, в яких описують його неприйнятну поведінку. Зокрема, згадали, як Фабр кричав на одну практикантку, яка прибула до Бельгії з неєвропейських країн. Режисер погрожував вислати її додому, якщо вона не виступатиме краще.

«Він називав нас ворогами краси, але ти врешті закінчуєш та почуваєшся побитим собакою», — каже один з артистів.

Підписанти листа стверджують, що багатьом з них після співробітництва з Фабром знадобилася психологічна допомога.

За останні два роки з трупи звільнилися шість людей — усі вони заявили про сексуальні домагання з боку режисера. Один з підписантів листа, який працював з Фабром 15 років тому, розповів, що той казав артистам: «Немає сексу — немає соло».

Також кілька осіб стверджують, що режисер пропонував їм зйомки в позаробочий час, «про що досі соромно говорити». 

«Тоді мені запропонували алкоголь та наркотики, аби я почувалася більш вільно. І це єдиний раз, коли я спробувала наркотики. Це в подальшому призвело до того, що Фабр попросив мене про щось більше», — розповіла одна з артисток.

Через цей лист місцева прокуратура почала розслідування. Також про перевірку фактів заявив і міністр культури країни.

У листі-відповіді сторона Фабра заявила, що ці факти були опубліковані анонімно, тож випадки сексуальних домагань неможливо перевірити. Крім того, в листі вказується: «не секрет, що Фабр є сильною особистістю, в якого власний стиль як режисера».

Пов`язані новини