Національна асоціація адвокатів України заявила про силове захоплення установи адвокатом Андрієм Мамалигою та групою мітингувальників, що сталося вдень 2 серпня.

Національна асоціація адвокатів України заявила про силове захоплення установи адвокатом Андрієм Мамалигою та групою мітингувальників, що сталося вдень 2 серпня.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

Зазначається, що 2 серпня було засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, де мали розглянути дисциплінарну скаргу щодо Мамалиги. У цей час, за інформацією Асоціації, адвокат влаштував під офісом НААУ пікет за участі представників добровольчих батальйонів, радикальних організацій та окремих народних депутатів — Євгена Дейдея та Степана Хмари.

«Лунали заклики до зміщення керівництва НААУ, образи на адресу адвокатів як професії, а також до прийняття нового закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», проти якого виступають адвокати публічно», — заявили в Асоціації адвокатів.

Згодом Мамалига закликав усіх увійти до офісу НААУ та захистити його. В НААУ зазначили, що поліція бездіяла та «фактично дозволила захоплення офісу групою невстановлених осіб».

«До кімнати, де відбувалося засідання, увійшов натовп орієнтовно зі 100 осіб і заблокував членів КДКА у залі. НААУ вважає, що такими діями група активістів організувала силове захоплення органів адвокатського самоврядування», — заявили в Асоціації.

Водночас сам адвокат Мамалига в коментарі Громадському заявив, що жодного захоплення не було.

За версією Мамалиги, він та інші адвокати показали представникам поліції посвідчення особи та пройшли перевірку на металошукачах.

«Я попросив членів псевдокомісіі надати посвідчення особи та протокол конференції про обрання їх членами дисциплінарної палати. Вони відмовились це зробити і я їм заявив відвід», — заявив адвокат.

За його словами, учасники протесту, «серед яких були ветерани АТО та пересічні громадяни, а не радикальні організації», під будівлею НААУ також пройшли через пост поліції та вимагали протокол конференції.

«О 14:00 годині я покинув приміщення НААУ, в якому залишалися поліцейські. Жодних протиправних дій я не вчиняв!», — сказав Мамалига.

Поділитись: