Ассанж: Великобританія зобов’язана мене відпустити згідно рішення ООН

default/Ассанж: Великобританія зобов’язана мене відпустити згідно рішення ООН
Зберегти
Вигляд

Джуліан Ассанж вважає, що уряд Великої Британії зобов’язаний його звільнити згідно з рішенням робочої групи ООН.

Про це засновник WikiLeaks повідомив під час прес-конференції по відеозв’язку із посольства Еквадора в Лондоні, передає Reuters.

Раніше робоча група ООН у справах незаконного позбавлення волі Управління верховного комісара ООН з прав людини визнала, що Джуліана Ассанжа позбавили волі без підстав і він має право на компенсацію від британської та шведської влади.

Відповідний висновок робочої групи направили відповідним держорганам Лондону та Стокгольму. ООН просить тамтешніх урядовців гарантувати безпеку і надати право на свободу пересування Ассанжу.

Однак Швеція та Велика Британія опротестували рішення ООН та заявили, що рішення де-юре не зобов’язує їх припинити переслідування Ассанжа, тож країни все ще мають намір арештувати засновника WikiLeaks.

Нагадаємо, у 2010 році шведська прокуратура почала розслідування щодо Ассанжа після скарги на сексуальні домагання. Невдовзі його затримали у Великій Британії на підставі міжнародного ордера на арешт.

Намагаючись уникнути екстрадиції до Швеції, у червні 2012 року Ассанж попросив політичного притулку в посольстві Еквадору в Лондоні, де перебуває досі. Вхід до посольства охороняє поліція, яка має заарештувати засновника WikiLeaks як тільки він вийде за межі диппредставництва.

Як відомо, ресурс WikiLeaks під керівництвом Ассанжа набув скандальної популярності після публікації секретних донесень Пентагону, Державного департаменту та інших державних установ США. За словами Ассанжа, екстрадиція до Швеції – привід для депортації у США, де його мають хочуть судити за нанесення шкоди національній безпеці країни.