Інженер-електрик Скотт Тіллі намагався знайти секретний американський супутник Zuma, який запустили в січні 2018 року, а натомість зловив сигнал іншого втраченого супутника.

Інженер-електрик Скотт Тіллі намагався знайти секретний американський супутник Zuma, який запустили в січні 2018 року, а натомість зловив сигнал іншого втраченого супутника.

Про це пише The Washington Post.

У вільний час чоловік слухав радіосигнали з допомогою устаткування, встановленого на даху його будинку в канадській провінції Британська Колумбія.

Астроном-любитель знайшов апарат IMAGE, зв'язок з яким втратили в 2005 році.

«Таке відчуття, ніби зробив щось цінне для науки», — прокоментував своє відкриття Скотт Тіллі.

IMAGE був запущений в березні 2000 року для дослідження магнітосфери Землі. У грудні 2005-го апарат під час чергового сеансу зв'язку не відповів на команди з центру управління.

Численні спроби відновити зв'язок провалилися. NASA офіційно оголосило про завершення місії, при цьому точна причина поломки так і не була встановлена.

Коли Скотт Тіллі зловив сигнал супутника, він за обідом розповів про це дружині. Та запропонувала йому звернутися в NASA. На питання, як це зробити, вона відповіла: «Якщо ти можеш знайти супутник в космосі, ти точно зумієш знайти тих, хто його побудував».

Тіллі написав про результати своїх спостережень у Twitter і звернувся до кількох учених, які працювали над проектом IMAGE. За словами астронома-любителя, на наступний день його поштова скринька була переповнена листами від цих людей.

Перевіривши отриманий сигнал, NASA підтвердило, що супутник знайдений. При цьому неясно, чому (і коли саме) він прокинувся після збою. Агентство прийшло до висновку, що акумулятори апарату повністю заряджені, і він знаходиться в хорошому стані.

Нагадаємо, у січні у штаті Флорида, США, компанія United Launch Alliance запустила ракету-носій Atlas V із супутником GEO-4 військового призначення. 

Поділитись: