Художнє бачення двох чорних дір, оточених газовим диском
Фото:

Caltech/R. Hurt (IPAC)

Астрономи побачили спалах світла від зіткнення двох чорних дір за 7,5 млрд світлових років. Це унікальне явище, оскільки чорні діри настільки масивні, що поглинають навіть світло.

Про це повідомляє Каліфорнійський інститут технології, вчені якого проводили дослідження.

Зазвичай чорні діри, які обертаються поряд та у результаті зіштовхуються, виробляють гравітаційні хвилі, але не випромінюють світло.

У травні 2019 року астрономи з Паломарської обсерваторії у Сан-Дієго зафіксували гравітаційні хвилі від злиття двох чорних дір. Цю подію назвали S190521g. Також астрономи помітили спалахи від надмасивної чорної діри. Виявилось, що ці дві події сталися в один час і в одному місці.

«Спалах стався у правильному часі та в потрібному місці, що відповідає гравітаційним хвилям. У нашому дослідженні ми робимо висновок, що спалах, ймовірно, є результатом злиття чорних дір, але ми не можемо повністю виключити й інші причини», — сказав головний автор дослідження Метью Грем.

Так, вчені припустили, що дві чорні діри розташовувалися у диску газу та пилу, який ішов від третьої чорної діри. Таким чином, опинившись у такому середовищі, ударна хвиля від злиття двох чорних дір потрапила у навколишній газ і пил та виробила світло, яке помітили дослідники.

Поділитись: