Біля Землі пролетів стометровий астероїд 2019 OK — телескопи помітили його за декілька тижнів до прольоту, але астрономи розпізнали об’єкт лише за добу до зближення із Землею, бо він був занадто повільним.

Про це повідомили в Європейському космічному агентстві.

Астероїд розміром з футбольне поле 25 липня пролетів у 65 тисячах кілометрів від Землі — це близько однієї п’ятої відстані від нашої планети до Місяця.

Астрономи спостерігали це небесне тіло приблизно за добу до зближення із Землею за допомогою обсерваторії SONEAR (Southern Observatory for Near-Earth Asteroids Research).

Аналіз архівних даних показав, що телескопи помітили астероїд ще за декілька тижнів до прольоту біля Землі, але через низьку швидкість — 88,5 тисячі кілометрів на годину відносно Землі — астрономи не помітили його.

Зазначається, що цей випадок демонструє необхідність переглянути принципи захисту планети від астероїдів. Усі отримані дані використають для нових систем моніторингу, зокрема таких як Flyeye. Її завдання — попереджувати про небезпечні астероїди розміром понад 40 метрів щонайменше за три тижні до зближення із Землею.

Виявлений астероїд 2019 OK має еліптичну форму орбіти, яка перетинає орбіти Марса, Венери і Землі. Одне обертання навколо Сонця цей об’єкт здійснює за 2 роки і 9 місяців. За прогнозами, наступне зближення цього астероїда із Землею станеться не раніше, ніж через 200 років.

Нагадаємо, наприкінці квітня і в травні вчені NASA, Європейського космічного агентства та їхні партнери провели навчання з підготовки до зіткнення Землі з астероїдом.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile