Астрономи вперше виявили світло позаду чорної діри, що за 800 млн світлових років від Землі

Художнє бачення чорної діри. Ілюстративне зображення
Художнє бачення чорної діри. Ілюстративне зображенняESO

Міжнародна група науковців вперше виявила світло позаду чорної діри. Це відкриття підтверджує загальну теорію відносності Айнштайна.

Відповідне дослідження опублікували у Nature, передає Science Alert.

Астрономи вивчали корону чорної діри I Zwicky 1, що за 800 мільйонів світлових років від Землі, коли помітили спалахи світла.

Будь-яке світло, яке потрапляє у чорну діру, з неї не виходить. Тож, як каже астрофізик Ден Вілкінс, вчені не мали би бачити нічого позаду об'єкта.

Однак телескопи вловили несподівані «світлові відлуння» — вони трохи менші, ніж звичайні спалахи світла. Це відкриття підтверджує загальну теорію відносності, за якою гравітаційне тяжіння чорних дір деформує простір, згинає світлові промені та скручує навколо себе магнітні поля, що дозволяє побачити світлові відлуння.

«П’ятдесят років тому, коли астрофізики почали розмірковувати над тим, як магнітне поле буде поводитися близько до чорної діри, вони навіть не здогадувалися, що одного разу у нас з'являться способи безпосередньо спостерігати за цим і побачити загальну теорію відносності Айнштайна», — сказав співавтор дослідження Роджер Бландфорд.